Błonnik i jego dobroczynne właściwości

Błonnik jest niezbędnym składnikiem naszej codziennej diety. Wszyscy, którzy nie dostarczają do organizmu jego odpowiedniej ilości mogą borykać się z licznymi chorobami, takimi jak choroby układu krążenia, choroby związane z przemianą materii i całym układem pokarmowym czy chorobami skórnymi.
Błonnik jest również zalecany wszystkim osobom, które borykają się ze zbędnymi kilogramami. Wpływa on doskonale na układ trawienny, podrażnia delikatnie ścianki jelit, przez co ułatwia nam regularne wypróżnianie. Zapobiega tym samym odkładanie się niestrawionych resztek a co więcej, wpływa na przyswajanie najlepszych wartości odżywczych.
Kolejne, dobroczynne właściwości błonnika to również oczyszczanie organizmu ze złogów i niekorzystnych toksyn. Błonnik ma również wpływ na stan skóry i koloryt cery a co istotne, zmniejsza skłonność do powstawania cellulitu.
Według specjalistów, którzy pracują w placówce takiej jak poradnia dietetyczna Warszawa, codziennie każdy z nas powinien dostarczać do organizmu od 1 do 3 gram błonnika. Możemy zażywać go w postaci suplementów diety (tabletki) bądź spożywając produkty bogate w ten dobroczynny składnik. To na przykład produkty zbożowe czy też warzywa strączkowe.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *