Czy medycyna naturalna jest skuteczna?

Chociaż leczenie naturalne nadal spotyka się lekką pobłażliwością a wielu wątpi w jego skuteczność to warto zauważyć, że ta została przecież udowodniona naukowo. Przez lata powstało wiele badań, zgodnie z którymi odkryto, iż ziołolecznictwo czy inne metody, jakie wchodzą w skład medycyny naturalnej rzeczywiście działają.

Zacząć należy od opisania diety. Przede wszystkim nasz układ odpornościowy znacznie osłabia się w wyniku licznych niedoborów. Okazuje się, że jadamy coraz mniej warzyw i owoców a jeśli lądują one na naszych talerzach to zawierają ogrom chemicznych związków (przede wszystkim nowalijki).

Brakuje nam również żywności dobrej jakości. Zmiana procesów uprawy i hodowli ujmuje produktom cennych składników nawet o kilkanaście procent. Co więcej, chociaż wiele cennych witamin i minerałów dostępnych jest w formie naturalnej, ekologicznej to nie często po nie sięgamy.

Jeśli mamy się leczyć, wybieramy zazwyczaj środki farmakologiczne, których skuteczność podobno jest lepsza i szybsza. Nic bardziej mylnego bowiem w tej samej aptece znajdziemy mieszanki ziół naturalnych o takich samych właściwościach. Jeśli nie wiesz, gdzie w Twojej okolicy jest najbliższa apteka, w której znajdziesz produkty wspomagające naturalne leczenie i wpisz hasło typu „Apteka całodobowa Poznań”. Dzięki temu o każdej porze dnia i nocy będziesz mógł zaopatrzyć się w niezbędne produkty lecznicze.

Pamiętajmy, że medycyna naturalna znana i stosowana jest o wieków. Od pokoleń ludzie wspomagali się właśnie takimi środkami w walce z rozmaitymi chorobami i nie ma wątpliwości, że ziołolecznictwo czy domowe sposoby walki z różnego rodzaju schorzeniami jest efektywne.

 

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *