Czy pandemia jest ciosem dla branży deweloperskiej?

Pandemia koronawirusa w ostatnich miesiącach negatywnie wpłynęła na wiele branż. Coraz częściej można usłyszeć głosy o nieuniknionym kryzysie. Lecz jak ostatnie miesiące walki z wirusem wpłynęły na rynek nieruchomości?

Tymczasowy brak zainteresowania zakupem mieszkania

Początek pandemii w Polsce był bardzo trudnym czasem w szczególności dla firm z branż usługowych. Społeczna izolacja i zamknięcie wielu miejsc każdemu dały się we znaki. Jednak nie można zapominać, że trudna sytuacja dotyczyła również rynku deweloperskiego. Wprowadzone wówczas ograniczenia uniemożliwiały prezentowanie mieszkań potencjalnym klientom. Wtedy ze względu na brak możliwości obejrzenia mieszkania znaczna część osób rezygnowała z zakupu.

Pandemia i jej konsekwencje

Pomimo kilku miesięcy wstrzymania sprzedaży ten stan nie odbił się zbyt negatywnie na firmach deweloperskich. A to, dlatego że większość mieszkań na rok 2020 została już sprzedana. Te kilka miesięcy zamrożenia rynku deweloperskiego można bez problemu nadrobić. Na szczęście sytuacja już się uspokoiła, dzięki czemu możemy wrócić do planowania zakupu mieszkania. Lublin podobnie jak inne duże miasta są obszarami, w których nieustannie przybywa ilość nowych mieszkań. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że obostrzenia mogą znów zostać wprowadzone, więc teraz jest idealny czas, aby kupić mieszkanie nie martwiąc się przy tym wzrostem cen nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *