Czy rezonans magnetyczny musi być drogi?

Wiele osób obawia się korzystania z usług świadczonych przez placówki prywatnego z jednego prostego powodu – wysokie ceny. Doskonałym na to przykładem jest chociażby rezonans magnetyczny. Badanie zapewnia niezwykle precyzyjne obrazowanie tkanek i narządów. Problem polega na tym, że w publicznej służbie zdrowia pacjenci muszą swoje odstać w bardzo długich kolejkach. Jak się jednak okazuje, czas ten można znacznie skrócić bez konieczności wydawania ogromnych kwot.

Cała sztuka polega bowiem na tym, aby znaleźć placówkę, która gwarantuje jednocześnie korzystne ceny i wysoką jakość świadczonych usług. Najlepiej z użyciem nowoczesnych aparatów MR, gwarantujących bardzo precyzyjne obrazowanie.

Jak to zrobić? Najlepiej korzystając z internetu. W sieci znaleźć możemy bowiem mnóstwo klinik przeprowadzających rezonans. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, gwarantuje dostęp do niezwykle zróżnicowanej oferty. Wystarczy sprawdzić, jakie placówki działają blisko naszego miejsca zamieszkania, a następnie odwiedzić ich strony internetowe. Dzięki dostępnym cennikom szybko dowiemy się, gdzie badania są najtańsze.

Ile kosztuje rezonans magnetyczny?

 

Wbrew pozorom, odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie jest prosta. Wiele bowiem zależy od tego, jaka część ciała jest poddawana badaniu. Zdecydowanie najmniej zapłacimy za rezonans zatok, jednej części kręgosłupa i głowy. Cena tych badań przeważnie oscyluje wokół 450-500 złotych.

Nieco droższy może okazać się rezonans magnetyczny stopy, dłoni, bioder, barku i miednicy mniejszej. Ceny przeważnie są jednak o 100-150 złotych wyższej. Około 600-6700 złotych trzeba zapłacić za badanie z kontrastem, natomiast najdroższy będzie rezonans 3 odcinków kręgosłupa. W tym przypadku ceny wynoszą około 1000-1300 złotych.

Czy to dużo? Każdy z nas odpowie pewnie nieco inaczej. Należy pamiętać przy tym o tym, jak ważny może okazać się rezonans magnetyczny. Cena badania jest niczym w porównaniu z możliwością szybkiego i skutecznego wykrycia wybranych chorób, a także przygotowania właściwego plany leczenia.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *