Jak dbać o antyki?

Nabywając antyk musimy zdać sobie sprawę z tego, że właśnie inwestujemy w sztukę. Tak, antyki to prawdziwe dzieła sztuki i nie da się ukryć, że to meble z duszą, które przetrwały dzieje świata na przestrzeni wielu lat. Warto więc znać się na ich pielęgnacji i renowacji, musimy pamiętać, by własną ingerencją nie zepsuć ich pierwotnego wyglądu.

Antyki to meble drewniane, wykonywane ręcznie a im więcej mają lat, tym ich wartość wzrasta. Aby zachować tego rodzaju „starocie” w świetnym stanie, musimy nauczyć się właściwie o nie dbać a raz na jakiś czas przyda się z całą pewnością renowacja mebli tego typu.

Najlepszym sposobem jest powierzenie antyków specjalistom, którzy w sposób odpowiedni poddadzą je konserwacji – dzięki temu meble będą służyć nie tylko nam, ale i kolejnym pokoleniom. W domowej pielęgnacji tychże mebli przyda się jedynie miękka ściereczka, zwilżona wodą. W żadnym wypadku nie powinniśmy traktować starych mebli płynami z zawartością silikonu czy innej chemii, bowiem zniszczą one tylko naturalną, oleistą powłokę drewna.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *