Jak dbać o rozpuszczone włosy?

Posiadaczki długich włosów z wielkim uwielbieniem noszą je bardzo często rozpuszczone. To fryzura naturalna, skromna i niezwykle kobieca a co więcej, ukazuje cały urok i wdzięk naszych włosów.

Niestety, nie zawsze rozpuszczone włosy wyglądają na zadbane, bardzo często są również zniszczone. Przede wszystkim, jeśli rzeczywiście chcemy nosić taki rodzaj fryzury włosy nie mogą być zniszczone, ponieważ stracą cały swój urok. Jeśli są matowe, poszarpane i nierówne a co więcej, bardzo wysuszone, będą sprawiać tylko wrażenie bardzo zaniedbanych.

Najlepszym rozwiązaniem jest po pierwsze regularne podcinanie końcówek a po drugie stylizacja włosów. W pierwszej kolejności włosy rozpuszczone muszą być zawsze czyste, myjmy je więc w zależności od stopnia przetłuszczania, ale nie rzadziej niż co kilka dni. Przydadzą się również odżywki, które nadadzą im blasku i sprawią, że włosy będą wygładzone.

Dobrze sprawdzają się również kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów długich. Każdy fryzjer w Warszawie podpowie nam, że od czasu do czasu warto użyć pianki czy lakieru do włosów, by fryzura została utrwalona. Nie można jednak przesadzić z ilością tego rodzaju kosmetyków, ponieważ włosy mogą się posklejać a to nie będzie dobrze wpływać na ich estetykę.

Pamiętajmy również, że włosy rozpuszczone mogą stać się z czasem niewygodne, dlatego proponujemy upinać je u nasady czy po bokach. Nadal będą rozpuszczone a my pozbędziemy się problemu plątających się przy twarzy niesfornych kosmyków.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *