DJ czy zespół na wesele?

To właśnie muzyka jest jednym z najważniejszych czynników, jakie wpływają na udaną zabawę podczas wesela. Pamiętajmy, że zgodnie z polską tradycją, standardowe wesele trwa do białego rana więc utwory muszą być tak dobrane, by weselnicy mieli w ogóle ochotę wyjść na parkiet.

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi dotyczącą tego, jaki rodzaj muzyki powinien być grany podczas tej uroczystości ani nawet osób, jakie mają ja wykonywać. U jednych sprawdzi się DJ, który będzie serwował nowoczesne utwory, u innych orkiestra zapodająca tradycyjne disco polo. Dodajmy tutaj, że to właśnie disco polo i zespół na wesele, który oferuje muzykę na żywo jest wybierany najczęściej. Wpływ na to ma powszechność tychże piosenek – są ogólnie znane, rytmiczne, energiczne, łatwo wpadające w ucho. Większość gości dobrze się przy nich bawi i to chyba jest najważniejsze. Wyobraźmy sobie DJ-a, który puszczałby na weselu muzykę tylko rockową. Oczywiście, fakt ucieszyłby miłośników tegoż gatunku, ale czy babcia i wujek z dalszej rodziny bawiliby się na parkiecie? Z całą pewnością muzykę należy dobierać do ogółu, tak aby wszyscy dobrze się bawili i weselili z naszego szczęścia.

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że lepszy jest DJ, bo puszcza utwory oryginalne i ma dużo większy repertuar. Zespół wykona tylko te utwory, które sam zna, ale za to stworzy unikalny klimat. Muzyka na żywo jest jednak dużo bardziej atrakcyjnym akcentem aniżeli ta puszczana z elektronicznego sprzętu. Pamiętajmy oczywiście o talencie członków zespołu bowiem ci z wątpliwymi umiejętnościami wokalnymi mogą tylko popsuć zabawę nowożeńcom i wszystkim zaproszonym gościom.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *