Dlaczego gołębie żyją w miastach?

Naturalnym środowiskiem gołębi nie są blokowiska ani tereny wśród wielkomiejskiego zgiełku. Okazuje się, że ich tereny do skaliste stepy a w miastach zadomowiły się one głównie z powodu pożywienia. To właśnie tutaj nie mają one absolutnie żadnego problemu z jego pozyskiwaniem, nawet w okresie zimowym.

W mieście gołębie znajdują pożywienie na terenach przy śmietnikach, w miejscach handlu ulicznego, czyli na straganach i targowiskach, w pobliżu sklepów, restauracji czy zwyczajnie na chodnikach. To my nieuważnie spowodowaliśmy to, iż dzikie ptactwo stało się wręcz natrętne a dokarmiając je na pewno nie przyczynimy się do zaniechania ich wzmożonego rozmnażania.

Już jakiś czas temu pojawił się rażący problem życia gołębi w miastach. Przede wszystkim brudzą one elewacje budynków, najpiękniejsze zabytki czy pomniki. Co więcej, stają się zagrożeniem dla ludzi bowiem przenoszą szereg niebezpiecznych chorób.

Na dzień dzisiejszy istnieją sposoby na odstraszanie ptaków i warto z nich korzystać. Przede wszystkim zakazuje się ich dokarmiania. Po pierwsze dostarczając im pokarm przyzwyczajamy je do bezproblemowego zdobywania pożywienia. Po drugie nie wszyscy są do końca świadomi, jakie produkty mogą jeść te ptaki.

Aby zabezpieczyć się przed ptakami warto skorzystać z dedykowanych rozwiązań, których celem jest ochrona przed ptakami, kolce jakie montuje się na poszczególnych elementach elewacji a tym samym chroni przed zanieczyszczeniami, jakie generuje ptactwo.

Zobacz także:

Gołębie odchody – jakie niosa zagrożenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *