Dlaczego nie należy przebywać w mieszkaniu, w którym leżał nieboszczyk?

Okazuje się, że obiekt, w którym ciało leżało więcej niż jeden dzień, może być niezwykle niebezpieczne dla żyjących. Wszystko dlatego, że uległo już ono rozkładowi, wydzieliły się bakterie gnilne, a wraz z nimi enzymy. Te rozmnażają się bardzo szybko, przez co ciało gnije.

Mieszkanie, w którym ktoś zmarł, należy natychmiast dokładnie oczyścić. Nie chodzi tu jedynie o sprzątnięcie dób osobistych nieboszczyka, ale przede wszystkim o dezynfekcję, dzięki której w mieszkaniu zapanują sterylne warunki. Sprzątanie po zwłokach musi być przeprowadzone przez profesjonalną firmę, która podejmie się dezynfekcji czy ozonowania.

Musimy wiedzieć, że rozkładające się ciało to nie tylko nieprzyjemny odór, przez który istnieje niemożność przebywania w pomieszczeniu, w którym doszło do zgonu i częściowego już rozkładu. To także toksyny, w tym bakterie gangreny i zgorzeli gazowej. To trupi jad, który może być przyczyną wielu groźnych chorób dla osób żyjących.

Co ważne, jeszcze do niedawna sprzątaniem mieszkań po nieboszczykach najczęściej zajmowali się jego bliscy bądź nieuprawnione do tego firmy sprzątające. To niedopuszczalne. Trzeba wiedzieć, że wodą i dostępnymi w osiedlowym sklepie środkami czyszczącymi nigdy nie uda zmyć się toksyn, jakie wydzielił zmarły. Często to nie tylko toksyny, ale również trujące płyny ustrojowe, krew czy fekalia. Konieczne jest profesjonalne sprzątanie z dezynfekcją i ozonowaniem jako priorytet. Tylko wtedy w takim mieszkaniu będą znowu mogły przebywać i żyć ludzie.

Dzisiaj na szczęście bliscy nie muszą już zajmować się sprzątaniem „śladów”, jakie pozostawił po sobie zmarły. Zajmują się tym fachowcy, którzy robią to w sposób profesjonalny, zostawiając sterylne warunki. Pamiętajmy również, że śmierć bliskiej osoby jest już i tak niezwykle traumatycznym wydarzeniem. Usuwanie nieczystości i toksyn po ciele tym bardziej nie należy do przyjemności. Lepiej zaufać firmie sprzątającej, która upora się z tym szybko i skutecznie. Obiekt będzie się wtedy nadawać do ponownego zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *