Dlaczego tak ważny jest demakijaż?

Demakijaż skóry twarzy jest podstawowym punktem codziennej pielęgnacji. Dziwi więc fakt, że nawet co trzecia kobieta o nim zapomina. Sam demakijaż mylnie uważany jest za samo oczyszczanie skóry z resztek makijażu. Zabiegiem tego rodzaju usuwa się też wszelkie zanieczyszczenia, jakie nagromadziły się na skórze w ciągu całego dnia – to przede wszystkim kurz, toksyny i roztocza. Warto też dodać, że odpowiednio wykonany demakijaż sprawi, że skóra twarzy zostanie dotleniona, nawilżona i właściwie odżywiona.
Brak codziennego oczyszczania skóry twarzy szybko poskutkuje niekorzystnie. Skóra stanie się przesuszona, ziemista, pozbawiona blasku. Pojawią się na niej stany zapalne i wykwity. Co więcej, skóra nieregularnie czyszczona będzie szybciej pomarszczona i wiotka. Pojawią się na niej trudne do usunięcia bruzdy. W efekcie wpłynie to destrukcyjnie na naszą atrakcyjność zewnętrzną, ale może też wywołać problemy dermatologiczne.
Do demakijażu skóry możemy używać różnych kosmetyków. Ważne, by były one dobrane właściwie do rodzaju cery i kondycji skóry. Dla tej wrażliwej i podatnej na uszkodzenia idealnie sprawdzą się kosmetyki vichy. Jeśli nie chcemy używać osobno mleczka, toniku i kremu, można wypróbować bioderma płyn micelarny 3 w 1.
Na co warto zwracać uwagę wybierając kosmetyki do demakijażu? Przede wszystkim na ich skład. Warto dokładnie czytać informacje zamieszczone na etykietach – można się z nimi zapoznać wybierając poszczególne kosmetyki w aptece internetowej. Te najlepsze znajdziemy wpisując w wyszukiwarce hasło typu „tania apteka internetowa warszawa”. Dermatolodzy polecają przede wszystkim kosmetyki bez alkoholu i środków perfumowanych. Niedobra będzie też parafina, która zapycha pory i nie daje skórze właściwie oddychać. Osobom, których skóra jest wrażliwa i podatna na alergie, zaleca się kosmetyki bioderma albo inne dermokosmetyki naturalne, na przykład lierac.
Pamiętajmy, że szkody, jakie wyrządza nieodpowiednie oczyszczanie skóry można odwrócić, ale potrzebny na to czas jest długi. Znacznie lepiej jest stosować regularną i właściwą pielęgnację twarzy, by cieszyć się dobrym wyglądem i zdrową kondycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *