Dziecko u fryzjera – jak przekonać do obcięcia włosów?

Pierwsza wizyta dziecka u lekarza może być przez niego odebrana niemal z takim samym lękiem jak pobyt u lekarza. Właśnie dlatego powinniśmy malucha do tej sytuacji odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim warto jeszcze w domu pokazać mu, jak przebiegać będzie obcinanie włosków. W tym celu zapewne przydadzą się lalki, można również pokazać maluchowi jeden z filmów, jakie krążą w sieci i przedstawiają dziecko u fryzjera.

Wyraźnie zaznaczajmy kiedy dokładnie odbędzie się wizyta u fryzjera, wcześniej można nawet odwiedzić wybrany salon i pozwolić, by dziecko mogło przyjrzeć się pracy fryzjera. Jeśli nie wiesz, gdzie w Twojej okolicy jest salon fryzjerski, który świadczy usługi dla dzieci można go łatwo znaleźć w internecie. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło typu „Fryzjer Warszawa Ursynów” i dosłownie w kilka sekund dowiemy się, gdzie mieści się odpowiedni zakład fryzjerski.

Dobrym rozwiązaniem jest wybranie takiego salonu, który ma specjalnie przygotowany kącik dla dzieci. W nim nasza pociecha znajdzie ciekawe zabawki interaktywne czy książeczki, które umilą mu czas. Ważne jest również to, by sam fryzjer miał odpowiednie podejście do dziecka – był przyjaźnie nastawiony, umiał z nim rozmawiać i nie wzbudzał lęku.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Jeśli dziecko swobodnie przejdzie cały proces obcinania włosów podczas pierwszej wizyty u fryzjera, to jest prawie pewne, że nie będzie odczuwał lęku przy kolejnych.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *