Jak generować ciepło w domu zimą?

Koszty ogrzewania domu to nawet 70% wszystkich wydatków związanych z roczną eksploatacją domu i właśnie dlatego warto zadbać o to, by generowane ciepło nie pochłaniało dużej części budżetu gospodarstwa domowego. W pierwszej kolejności należałoby zabezpieczyć wszelkie elementy, które mogłyby wpływać na jego uciekanie, w drugiej warto natomiast dokładnie przemyśleć wybór pieca i systemu ogrzewania – może okazać się, że nadmierne oszczędności w procesie tejże inwestycji nie przełożą się na jakość i w perspektywie wieloletniego użytkowania będziemy do interesu tylko dokładać.

Zdaniem fachowców warto raz dobrze zainwestować, by mieć spokój na wiele lat. Jeśli mamy do wyboru piec CO żeliwny bądź stalowy to raczej wybierzmy ten pierwszy bowiem będzie dużo bardziej odporny na korozje i usterki oraz dłużej zachowa wygenerowane ciepło. Co więcej, piec tego rodzaju nadaje się do użytkowania różnego rodzaju opału – drewna, węgla czy pelletu. Jego żywotność obliczana jest na blisko 25 lat, do tego zajmuje dużo mniej miejsca aniżeli piec stalowy i nie wymaga tak częstej konserwacji.

Kolejna kwestia to sam opał. Ciepło w domu dostarczone może być za pomocą węgla – to tani surowiec jednak jego wadą jest emitowanie ogromnej ilości spalin i właśnie dlatego coraz więcej osób rezygnuje z jego zakupu. Dzisiaj coraz bardziej popularny jest pellet – w pełni ekologiczny opał, niewiele różniący się ceną. Jeśli zainwestujemy z piec z podajnikiem to jego obsługa stanie się automatyczna i komfortowa a my będziemy mogli cieszyć się generowanym ciepłem na długo, w każdym pomieszczeniu domu.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *