Idealna podłoga na ogrzewanie podłogowe – architekt radzi

Ogrzewanie podłogowe jest dzisiaj stosowane powszechnie. Eliminuje konieczność montowania nieestetycznych grzejników, do tego umożliwia równomierne rozprzestrzenianie się ciepła w całym wnętrzu. Nieruchomości dostępne na rynku deweloperskim zawierają już w standardzie „podłogówkę”. Okazuje się jednak, że do tego rodzaju ogrzewania mieszkania czy domu należy dobrać właściwy materiał podłogowy. Ogrzewanie podłogowe na podczerwień czy to wodne musi działać sprawnie, a sama podłoga wykazywać idealne przewodnictwo cieplne. Nie każdy materiał się do tego sprawdza. Przy projektowaniu, warto uwzględnić rady specjalisty takiego jak architekt wnętrz. Białystok i inne miasta mają bardzo dobrze wykształcone w tym kierunku osoby.

 

Nie ma wątpliwości, że producenci podłóg oferują dzisiaj coraz więcej rozmaitych opcji, które nadają się na „podłogówkę”. To dlatego, że ta jest tak popularna, zwiększa się jednocześnie popyt. Nie zawsze sprawdzi się przecież podłoga drewniana. Buk twardzielowy w postaci grubej, naturalnej deski nie będzie dobrym wyborem, ale już takie panele fornirowane z wierzchnią warstwą naturalnego drewna będą doskonałe.

 

Generalnie mata grzewcza i drewniana podłoga nie sprawdzi się zawsze. Wszystko zależy od grubości desek i struktury samego drewna. To dlatego do ogrzewania podłogowego lepiej sprawdzają się dedykowane panele. Te mogą być dzisiaj naprawdę świetnej jakości, niektóre są znacznie bardziej trwałe od parkietu, bo zabezpieczane najlepszym olejowoskiem.

 

Panele z warstwą forniru to opcja na ogrzewanie podłogowe dla tych, którzy chcą cieszyć się przytulnym wnętrzem i eliminować efekt tzw. zimnej podłogi. Innym rozwiązaniem na „podłogówkę” nadal są płytki ceramiczne czy gres. Te sprawdzają się do łazienek i kuchni albo wiatrołapu, natomiast nie są zbyt korzystne na przykład w sypialniach. Pamiętajmy, że panele na ogrzewanie podłogowe są na tyle trwałe i odporne nawet na intensywną eksploatację, iż z powodzeniem można zakładać je także w łazienkach czy kuchni. Uniwersalne podłogi mogą dzisiaj tworzyć spójną całość w całej przestrzeni domowej bez względu na przeznaczenie danego wnętrza.

 

Wielu inwestorów nadal zastanawia się, czy ogrzewanie podłogowe jest dobre? Oczywiście, że tak. Ten rodzaj generowania ciepła jest nawet polecany dla alergików, bo kurz nie unosi się ku górze. „Podłogówka” może generować również oszczędności finansowe z tytułu zużycia energii grzewczej. To także system jakże komfortowy, bo ciepło rozprzestrzenia się równomiernie, bez utraty i wahań temperatur. Potwierdzi to każdy architekt wnętrz. Białystok już korzysta z ogrzewania podłogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *