Ile śmieci generują Polacy?

Okazuje się, że Polacy generują coraz więcej śmieci. I chociaż wdrażane są nawyki ekologicznego stylu życia, to nadal wygrywa konsumpcjonizm. Czy wiesz, że statystyczny Polak generuje nawet 283 kilogramy odpadów komunalnych rocznie. W ciągu jednego roku w Polsce zbiera się blisko 12 milionów ton tego rodzaju śmieci. Ich generowanie wzrasta o jakieś 2% w skali tylko jednego roku. To przerażające informacje, biorąc pod uwagę, że rzeczywiście coraz więcej mieszkańców naszego kraju ma świadomość destrukcyjnego działania na środowisko i stara się wdrażać proekologiczne nawyki codziennego funkcjonowania.

 

Eksperci potwierdzają, że konieczna jest wzmożona edukacja oraz wdrożenie ekologicznych rozwiązań na wszystkich terenach Polski. O ile na obszarach wiejskich coraz częściej stosowane są oczyszczalnie biologiczne, to jednak nie wszystkie przepompownie ścieków działające na masową skalę działają z uwzględnieniem atutów przyrody.

Należy zacząć od siebie i małymi krokami sprawiać, by Polska była mniej zaśmiecona. Przykry jest fakt, że nasz kraj generuje jedną z większych ilości śmieci, jeśli pod uwagę weźmiemy całą Europę. Oczyszczalnia ścieków to nie wszystko, bo przecież główny problem to właśnie śmieci. Niektóre z nich rozkładają się nawet kilkaset lat, chociażby dlatego warto korzystać z opakować eko. Segregacja śmieci, wymiana produktów na te, których opakowania są przyjazne środowisku, rezygnacja z plastiku. To już pierwszy krok, by ratować planetę przed destrukcyjnym działaniem odpadów.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *