Jak powinna wyglądać zadbana elewacja budynków?

O elewację prywatnych budynków muszą zadbać ich właściciele. I trzeba zaznaczyć, że nie zawsze jest to zadanie proste bowiem nie chodzi tutaj tylko o estetyczny wygląd nieruchomości, ale również bezpieczeństwo. Najgorzej kwestie te wyglądają biorąc pod uwagę budynki kilkudziesięcioletnie, które stwarzać mogą zagrożenie dla mieszkańców czy przechodniów.
Każdy sprawny zarządca stosuje jednak skuteczne systemy, które zapewniają bezpieczeństwo. Cyklicznie muszą odbywać się remonty budynku i okresowe kontrole. Co więcej, właściciel nie może wykonać żadnych czynności bez nadzoru Urzędu Budowlanego, chyba że chodzi o kwestie wizerunkowe.
Właściciel musi dbać o odpowiedni wygląd budynku i wcale nie mamy tutaj na myśli jedynie pięknie odmalowanego budynku.

Odstraszanie gołębiPamiętajmy, że tak, gdzie znajdują się balkony czy parapety bardzo często dochodzi do zanieczyszczeń wynikających z obecności gołębi – ptactwo w miastach jest prawdziwą plagą.
Właściciele budynków powinni z całą pewnością zabezpieczać swoją własność montując Birdsystem. To system kolców, jakie zakłada się na wszystkich elementach, na jakich przesiadują ptaki. Taki odstraszacz gołębi to nie tylko dobry sposób na zachowanie czystości na swoim terenie i części jaką jest elewacja budynków, ale również zapobieganie przenoszenia groźnych chorób, którymi od gołębi mogą zarazić się ludzie.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *