Jak powinny być wykonane zabawki z drewna?

To bardzo dobrze, że każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepiej. Nie ma w tym również nic dziwnego, że wybierając zabawki dla dziecka chcemy by były one w pełni bezpieczne i wpływały na rozwój malucha.

Niestety, okazuje się, że wybranie odpowiedniego gadżetu do zabawy nie jest taką prosta sprawą bowiem ostatnimi czasy wręcz zalewa nas fala chińskich bubli a większość z nich nie powinna być dopuszczona do użytkowania nie tylko ze względu na niebezpieczne, małe elementy, ale i toksyczny materiał, z jakiego są wykonane.

Muszle Bilibo

Cieszy jednak fakt, iż na polskim rynku nadal cieszyć się możemy wyrobami klasycznymi, takimi jak zabawki drewniane, które od lat spełniają wszelkie wymogi.

Wybierając jednak zabawki z drewna musimy patrzeć na ich jakość. Zabawki tego rodzaju powinny być wykonane z najlepszej jakości drewna, nie mogą mieć żadnych nierówności. Co więcej, muszą posiadać niezbędne atesty a jeśli są pomalowane farbą musi być ona w pełni bezpieczna dla dziecka – takie zabawki znajdziemy na przykład w sklepie dla świadomych rodziców.

Niepodważalnym jest również fakt, iż zabawki z drewna najczęściej nie posiadają małych, niebezpiecznych elementów. Co więcej, stwarzają olbrzymie pole do pobudzania wyobraźni – malec z drewnianych klocków może stworzyć węża, zamek księżniczki czy rycerską twierdzę, tak naprawdę wszystko o czym tylko pomyśli.

Szachy dla dzieci

Warto również wspomnieć, że zabawki tego rodzaju są niezwykle trwałe, nie bez powodu przecież drewno uznawane jest za najtrwalszy budulec i powstają z niego nawet domy. Zabawki drewniane przetrwają z powodzeniem co najmniej kilka pokoleń a tym samym, stają się doskonałą inwestycją.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.