Kierowca ciężarówki – czy może wynająć campera?

Praca na stanowisku kierowcy ciężarówki polega przede wszystkim na przemierzaniu kolejnych kilometrów dróg w celu transportowania ładunków, w odpowiednie miejsce, w odpowiednim czasie. Wydawać by się mogło, że praca ta nie jest trudna natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę wszelkie aspekty tego rodzaju zawodu, okaże się, że tego rodzaju obowiązki zawodowe nie są łatwe do spełnienia.

Aby móc pełnić pracę zawodową jako kierowca ciężarówki należy być przede wszystkim osobą pełnoletnią i mieć ukończony z wynikiem pozytywnym kurs i egzamin na prawo jazdy kategorii B (chyba, że pracodawca wymaga również prawa jazdy innej kategorii). Koniecznym jest również przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych.

Warto również wiedzieć, że pracodawcy bardzo często prowadzą szereg szkoleń wewnętrznych, dzięki którym kierowcy są jeszcze lepiej przygotowywani do pracy w zawodzie. Liczy się nie tylko bezpieczeństwo przewożonego towaru, ale również samych kierowców i innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego kolejnym zabezpieczeniem jest zazwyczaj serwis ciężarówek, który działa nie tylko w swojej siedzibie, ale udziela pomocy przez całą dobę. To korzystne patrząc na ogromną liczbę wypadków, kolizji czy samych usterek ciężarówek na polskich drogach.

Czy warto robić prawo jazdy na ciężarówki?

Jest to bardzo ważne prawo, ponieważ ciężarówki są dużymi i ciężkimi pojazdami, które mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też, aby móc prowadzić ciężarówkę, konieczne jest posiadanie odpowiedniego prawa jazdy.

Nieco inaczej jest w przypadku gdy rozważasz wynajem kampera. Warszawa coraz staje się miejscem startowym podróży wakacyjnych. Prawo jazdy na campera to uprawnienie, które pozwala na prowadzenie pojazdów kempingowych. Ale spokojnie ! Aby wynająć kampera wystarczy posiadanie prawa jazdy kat. B. Prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów o DMC do 3500 kg oraz do przewożenia ładunków o masie do 450 kg. Warto pamiętać, że na camperze można przewozić więcej osób, niż jest to dozwolone w przypadku samochodów osobowych limit to 9 osób. Prawo jazdy na campera to wygodne rozwiązanie, które pozwala na swobodne poruszanie się po kraju bez konieczności wynajmowania dodatkowego samochodu. Warto tutaj zwrócić uwagę na wagę samego kampera. Może sie okazać ze 4-osobowa rodzina wraz z bagażem, przekroczy 3500kg. Wówczas konieczne jest zdobycie uprawnień do jazdy większymi pojazdami.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *