Krioterapia, czyli leczenie zimnem, może być stosowana w ramach zabiegów rehabilitacyjnych, mających na celu niwelowanie zaburzeń reumatycznych, zmian ortopedycznych czy neurologicznych. Okazuje się, że wskazania do krioterapii są różnorakie, a wpływ niskich temperatur na ludzki organizm może mieć ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy naturalne metody lecznicze.
Czy zdajesz sobie sprawę, że gdyby temperatura ludzkiego ciała była niższa o chociaż 1 stopień, to żylibyśmy średnio nawet 15 lat dłużej? Okazuje się, że zimno działa korzystnie na nasz organizm. Między innymi uśmierza ból, zwalcza stany zapalne, zmniejsza napięcie mięśni, obrzęki. Zimno wpływa też na poprawę naszego nastroju, zwalcza nawet cellulit oraz otyłość. Nieocenione są zabiegi krioterapii w zakresie ortopedii. Zimno zwalcza zmiany reumatyczne, niweluje wady postawy, poprawia funkcjonowanie całego układu kostnego. Bardzo często krioterapia zalecana jest podczas walki z bólami kręgosłupa, symptomami zwyrodnień stawów, urazami, zwichnięciami, dyskopatią. Leczenie zimnem jest nieinwazyjne, bezbolesne, a przede wszystkim w pełni bezpieczne. Należy dodać, że dzisiaj krioterapia jest w sumie podstawą, patrząc na zabiegi, które zakłada profesjonalna rehabilitacja. Warszawa na szczęście dysponuje sporą liczbą placówek medycznych, w których takie są realizowane.
Należy pamiętać, że krioterapia jest skuteczna, jeśli wykonywana jest regularnie, a zabiegi realizuje się w seriach. Każdy nie trwa dłużej niż 3 minuty i przebiega w specjalnej komorze, w której panuje temperatura poniżej 120 stopni Celsjusza. Pozytywne efekty przebywania w kriokomorze zauważa się już po pierwszym zabiegu tego rodzaju. Skierowanie na zabiegi krioterapii wystawia najczęściej ortopeda, ewentualnie neurolog.