Kulturystyka – sport również dla kobiet

Chociaż kulturystyka najczęściej kojarzona jest z umięśnionymi mężczyznami to trzeba przyznać, że coraz częściej tą dyscypliną interesują się także kobiety i warto zwrócić uwagę na fakt, iż odnoszą na tym polu już pierwsze sukcesy.

Kulturystyka jest spotem, który można uprawiać profesjonalnie oraz amatorsko. Ważne jest przy tym, by każde zajęcia odbywały się pod okiem wykwalifikowanego trenera, który ukończył kurs instruktora kulturystyki. Dzięki temu ćwiczenia siłowe, które będą budować mięśnie będą wykonywane odpowiednio i skutecznie wpłyną na efekt. W innym przypadku możemy zrobić sobie nie tylko krzywdę, ale tak naprawdę ćwiczyć nadaremnie.

Dodajmy jeszcze, że kulturystyka jest tak ceniona aktywnością bowiem idealnie rzeźbi sylwetkę i wpływa na spalanie zbędnych kilogramów. To również doskonały sposób na usprawnienie kondycji fizycznej, odporności, wyregulowania pracy układu krążenia czy układu oddechowego.

Wiadomym jest także to, iż ćwiczenia kulturystyczne dla kobiet są zupełnie inne aniżeli te, jakie powinni wykonywać panowie ćwiczący kulturystykę. Wpływ na to ma nie tylko zupełnie inna budowa ciała czy możliwości siłowe, ale także ryzyko powstania licznych kontuzji.

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *