Odzysk wody i jej ponowne wykorzystanie wydaje się kluczowe dla wielu przedsiębiorstw, nie tylko tych spożywczych. Odpowiednie efekty pozwala uzyskać tak zwana flotacja ciśnieniowa, realizowana za sprawą nowoczesnych technologii oraz systemów.
Kto zajmuje się ich dostarczaniem i implementacją? Wyspecjalizowane podmioty, które są w stanie zaoferować efektywne rozwiązania firmom działającym w różnych sektorach – medycznym, motoryzacyjnym, spożywczym, budowlanym i wielu, wielu innym.
Na czym polega flotacja? Jest to proces fizyczny, w ramach którego woda zostaje w odpowiedni sposób oddzielona od zawieszonych ciał stałych. Dzięki temu może zostać ponownie wykorzystana. Tego typu systemy uzdatniania wody okażą się więc niezwykle istotne, zwłaszcza gdy zostaną w sposób odpowiedni dobrane.
Technologie stosowane podczas flotacji
Jak można się domyślić, nie wszystkie rozwiązania oferowane na rynku są w stanie zagwarantować wysoką skuteczność działania. Dobrze jest więc poświęcić nieco czasu na ich analizę oraz odpowiednią weryfikację. W przeciwnym wypadku łatwo można bowiem zdecydować się na coś, co okaże się po prostu niewystarczające. To zaś wpłynie na działania firmy. Woda dla przemysłu jest składnikiem kluczowym, toteż nie można bagatelizować tych kwestii.
Wysoką skuteczność działania wykazuje między innymi proces flotacji ciśnieniowej (DAF), implementowany w urządzeniach IDRAFLOT. Podczas ich pracy, zawiesina jest nasycana powietrzem pod wysokim ciśnieniem. Powstałe pęcherzyki przyczepiają się do ciał stałych, co pozwala na odzysk wody.
Warto przy tym podkreślić, że systemy IDRAFLOT wyróżniają się modułowymi konstrukcjami, co przekłada się nie tylko na efektywną i łatwą obsługę, ale też na niskie koszty związane z zakupem sprzętów oraz ich montażem. Flotacja ścieków z użyciem tak zaawansowanych rozwiązań gwarantuje wysoką skuteczność całego procesu, jak również możliwość spełnienia obowiązujących kryteriów i norm prawnych. Między innymi właśnie dlatego warto się nimi zainteresować.