Najgorsze diety odchudzające

Okazuje się, że aby schudnąć nie wystarczy mniej jeść bowiem najważniejszym staje się właśnie dobór odpowiednich produktów żywnościowych tak, by procesy naszego metabolizmu zostały usprawnione. W innym przypadku czekają nas zaburzenia układu trawiennego i w najlepszym przypadku efekt jo jo, czyli szybki powrót do poprzedniej wagi a nierzadko nawet przybranie dodatkowych kilogramów więcej.

Pamiętajmy, że odchudzanie w Warszawie powinno odbywać się zawsze pod kontrolą profesjonalnego dietetyka. Jak przyznaje ten z Poradni, nieodpowiednie diety odchudzające mogą być przyczyną anemii i innych chorób naszego organizmu. Nierzadko nasze kości stają się odwapnione, podwyższa się poziom cholesterolu, pojawiają się zaburzenia pracy wątroby i nerek.

Najgorsze diety, których bezwzględnie należałoby unikać to takie, które rzeczywiście powodują spadek wagi w ekspresowym tempie. To właśnie one są przyczyną licznych chorób. Niedostarczanie odpowiedniej ilości wartości odżywczych doprowadza nie tylko do odwodnienia. Do najgorszych diet, jakie są w ostatnim czasie niezwykle popularne w Polsce zalicza się dieta Kwaśniewskiego, dieta Dukana, dieta słoiczkowa (polegająca na spożywaniu papek dla dzieci), dieta Kopenhaska czy dieta sokowa.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *