Nowy sposób na naukę i rozrywkę w szkołach

Nasze otoczenie z każdym dniem coraz bardziej opiera się na nowoczesnych technologiach. Zmiany dostrzegalne są praktycznie w każdej branży. Technologia jest również tematem, do którego bardzo dużą sympatię mają dzieci, dlatego większość szkół zaufała już najnowszym rozwiązaniom technologicznym, aby urozmaicić zajęcia. Zupełnie innowacyjnym urządzeniem jest tak zwany Magiczny Dywan. Jest to interaktywny projektor, który cieszy się coraz większym uznaniem w placówkach edukacyjnych, nie tylko wśród uczniów, ale także u nauczycieli.

Magiczny dywan to urządzenie, które składa się z projektora, komputera oraz czujnika ruchów. Wykorzystać go można niemal wszędzie, gdzie znajdziemy odrobinę wolnej przestrzeni na stole albo podłodze. Przeprowadzone badania potwierdzają, że program zawarty w interaktywnym projektorze ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dzieci w różnym wieku, ponieważ wymaga on od użytkowników zaangażowania wielu zmysłów równocześnie. Przykładowo wyświetlane animacje reagują na dotyk, dzięki czemu poprawiają motorykę, koordynację, szybkość podejmowania decyzji oraz pamięć dzieci korzystających z jego programu.

Zabawy edukacyjne są dostosowane do podstawy programowej obowiązującej w szkołach i swoim zakresem obejmują nie tylko przedszkola, ale również młodsze i starsze klasy szkół podstawowych. Zajęcia wykorzystujące projektor stają się dla dzieci bardziej zróżnicowane i atrakcyjne, przez co wykazują większą chęć do nauki.

Tego typu urządzenie może też znaleźć zastosowanie podczas przerw. Zawarte w nim gry pozwolą dzieciakom odpocząć od wysiłku psychicznego, zrelaksować się przez te kilkanaście minut i przygotować do kolejnej lekcji. Jedną z ważniejszych zalet takiego zastosowania projektora jest poprawa bezpieczeństwa na szkolnych korytarzach, po których uczniowie nie mając innego zajęcia, bardzo często biegają i nie uważają na młodsze od siebie dzieci, zagrażając ich zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *