O czym powinien wiedzieć początkujący kulturysta?

Przede wszystkim każdy, kto chciałby zostać kulturystą musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest cel jego działań. W ten sposób zdobędzie odpowiednią motywację, by skutecznie dążyć do upragnionej kondycji, możliwości siłowych i sylwetki.

Musimy wiedzieć, że dobra forma to tak naprawdę ciężka praca. Jak przyznaje trener, który ukończył kurs instruktora kulturystyki, ćwiczenia siłowe powinno się wykonywać przez co najmniej trzy godziny każdego tygodnia. Co więcej, wymagana jest tutaj nie tylko systematyczność, ale również solidność bowiem niezwykle ważne jest właściwe wykonywanie każdego ćwiczenia.

Podstawowym błędem, jaki popełnia początkujący kulturysta jest zwyczajny brak wiedzy na temat tego rodzaju sportu. Trzeba mieć chociażby podstawowe pojęcie o skuteczności danych ćwiczeń czy ich wpływie na nasze ciało i organizm.

Pamiętajmy również, że każdy trening powinna poprzedzać rozgrzewka. Ta przygotuje nasze ciało do wzmożonego wysiłku. Wiele osób o tym zapomina, przez co sam trening nie jest tak efektywny. Warto tutaj zaznaczyć, że rozgrzewka pozwala przygotować mięśnie po ciężkiej pracy. Dzięki temu unika się również kontuzji. Każda rozgrzewka powinna trwać średnio 10 minut.

Co ciekawe, kulturystykę mogą trenować z podobnymi efektami tak samo mężczyźni jak i kobiety. Należy walczyć ze stereotypem, zgodnie z którym podnoszenie ciężarów to domena mężczyzn.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *