Obowiązkowe szczepienia dla turystów

Wakacje to bez wątpienia czas relaksu i wypoczynku, ale żeby tak w 100% było, należy się do nich odpowiednio przygotować. Proszeni są o to przede wszystkim turyści, którzy wybierają się do najbardziej odległych, tropikalnych zakątków świata. Nie chodzi tu rzecz jasna tylko o spakowanie odpowiednich ubrań i gadżetów, ale przede wszystkim o zadbanie o własne zdrowie a nawet życie.

Jasne stanowisko w tej kwestii stawia medycyna podróży (zobacz). Zgodnie z wytycznymi, jakie zostały nałożone na turystów wyjeżdżających do tropików, muszą oni przejść obowiązkowe szczepienia. W zależności od regionu świata, koniecznym może być wykonanie szczepienia przeciwko tężcowi, malarii, żółtaczce czy wirusowemu zapaleniu wątroby. Bez odpowiedniego wpisu do książeczki szczepień, który będzie stanowić potwierdzenie realizacji szczepienia, turysta nie zostanie wpuszczony poza granice tego kraju. Co więcej, będzie musiał odbyć kwarantannę oraz niezbędne szczepienia na własny koszt.

Wszyscy, którzy planują daleką podróż, powinni udać się do lekarza specjalisty, nawet kilka miesięcy wcześniej przed datą wyjazdu. Pamiętajmy, że niektóre szczepionki podaje się etapami.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *