Piasek profilaktyczny – co to jest?

Nie jest tajemnicą, że sklep sprzęt stomatologiczny nie zawsze musi mieć postać narzędzi, lusterek i innych, niebezpiecznie wyglądających przyrządów. Wręcz przeciwnie – często w skład asortymentu tegoż sklepu wchodzą rozwiązania funkcjonalne i przede wszystkim… smaczne. Czymś takim jest piasek profilaktyczny, który wśród pacjentów zyskuje coraz to większą popularność.

Dlaczego piasek jest… piaskiem?

Piasek profilaktyczny jest znacznie przyjemniejszy w użyciu niż narzędzia stomatologiczne, które służą do mocno agresywnego wybielania zębów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – można go używać w zaciszu własnego domu, przy czym on sam posiada swój charakterystyczny, owocowy smak. Piasek ten, ze względu na swą postać, jest zalecany zwłaszcza tym osobom, które mają problem z drobnymi przebarwieniami zębów. Jego drobne, choć ostre cząsteczki z łatwością eliminują zabrudzenia, dzięki czemu można w ten sposób uzyskać efekt znacznego wybielenia zębów. Piasek można nakładać za pomocą profesjonalnych urządzeń stomatologicznych, a taże poprzez zwykłą szczoteczkę.

Różne odmiany, różne możliwości

Piasek profilaktyczny pojawia się na rynku w kilku różnych postaciach. Typowy sklep sprzęt stomatologiczny może go zaproponować w wersji standardowej, a także w wariancie soft. W tym drugim przypadku mowa o produkcie, który jest przeznaczony dla bardzo wrażliwych zębów i dziąseł. Na marginesie warto podkreślić, że średnica cząstek piasku soft oscyluje najczęściej w granicach 40 – 50 mikrometrów. Mimo to i tak zachowuje on swe właściwości czyszczące. Co ważne, owa różnorodność nie dotyczy wyłącznie kwestii rozmiaru. Równie ważne jest to, aby ów produkt był atrakcyjny dla finalnego użytkownika. W tym celu dodaje się do niego różnego rodzaju składniki smakowe, dzięki którym ma on smak cytrusów, jabłka, truskawek itd.

Podsumowując, różne odmiany piasku profilaktycznego to interesujące sklep instrumenty stomatologiczne, dzięki którym można jeszcze lepiej zadbać o stan swego uzębienia. Należy jednak pamiętać, że piasek stosuje się wyłącznie na zdrowe, to jest odpowiednio wypełnione zęby.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *