Popularność franchisingu w Polsce

Nie da się ukryć, że model franczyzowy jest w Polsce coraz bardziej popularny. Wylicza się, że w naszym kraju działa już ponad 1 200 tego rodzaju systemów biznesowych. Wszystko dlatego, że współpraca pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą przynosi wymierne korzyści dla obu stron. Poznaj główne zasady franchisingu i zdecyduj o prowadzeniu własnej firmy.

Franczyza jest doskonałym sposobem na biznes dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą szybko osiągnąć zawodowy sukces. To przecież model współpracy biznesowej, który polega na korzystaniu z licencji franczyzodawcy. Franczyzobiorca nie musi więc wypracowywać renomy, zdobywać klientów, tworzyć konkretnego wizerunku poprzez działania marketingowe. Wykorzystuje sprawdzoną już markę, co znacznie skraca czas dochodzenia do pełnego sukcesu. Wylicza się, że firmy, które zdecydowały się na współpracę franczyzową, osiągają optymalne zyski już po roku działalności. Prowadzą przecież biznes nie tylko pod znaną marką, ale mogą też liczyć na szerokie wsparcie franczyzodawcy.

Co ciekawe, licencja na wykorzystanie uznanej marki oraz korzystanie z jej know-how, to solidne podstawy, jakie daje franchising. Oferty współpracy tego rodzaju początkujący przedsiębiorca może odnaleźć w licznych branżach. Dzięki temu rozwinie własny biznes, zgodnie z kwalifikacjami, umiejętnościami czy zainteresowaniami. Korzystają też na tym franczyzodawcy, bo przecież otwieranie kolejnych placówek daje szansę na stanie się biznesowym potentatem.

Franczyza popularna jest w Polsce w niemal wszystkich sektorach rynku. Najprężniej model ten działa w branży gastronomicznej, bankowej oraz ubezpieczeniowej.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *