Przedszkole przedszkolu nie równe

Posłanie dziecka do przedszkola to niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu rodziców jak i, co oczywiste, samego dziecka, dla którego to ogromne przeżycie i źródło emocji. Z tego względu, warto skrupulatnie zapoznać się ze specyfiką działania danego przedszkola i nie kierować się wyłącznie kryterium odległości przedszkola od domu.

Przedszkole odgrywa istotną funkcję społeczną, ponieważ to właśnie w nim nasze dziecko, szczególnie będące jedynakiem, ma najwięcej do czynienia z rówieśnikami. Poza tym, nie sposób odmówić pracownikom przedszkola także roli wychowawczej, ponieważ to pod ich okiem dzieci spędzają znaczną część dnia.

Jak poznać naprawdę dobre przedszkole?

Takim prozaicznym, ale wbrew pozorom całkiem dobrym, sposobem na ocenienie jakości przedszkola jest przyglądanie się, co dokładnie robią przedszkolanki w momencie, gdy przychodzimy do przedszkola. W placówce, którą uważam za najlepszą w całym mieście, ZAWSZE było tak, że zastawaliśmy przedszkolanki podczas pracy z dziećmi. Młode i dobrze wykształcone panie bawiły się wspólnie z zaintrygowanymi brzdącami, wykonywały prace plastyczne, lepiły wspólnie plastelinę lub czytały. Piękny obrazek i od razu serce rośnie, przy czym wspomnę, że opisane miejsce to niepubliczne przedszkole Warszawa Bemowo.

Dobrze prowadzone przedszkole powinno proponować wszechstronną ofertę dydaktyczną, np. zawierającą zajęcia w języku angielskim, zajęcia taneczne albo plastyczne. Ponadto, bardzo wiele zależy od samych pracowników, ponieważ przedszkolanki powinny mieć zaplecze dydaktyczno-psychologiczne, np. aby wiedzieć jak łączyć elementy nauki z dobrą zabawę w grupie. O ile w większych ośrodkach takich jak Warszawa – przedszkole nie stanowi problemu, jest tutaj bowiem bardzo duża konkurencja pomiędzy przedszkolami, to w mniejszych miejscowościach nie ma już takiego wyboru. Z drugiej strony, stanowi to jednak większe pole do popisu dla rodziców tychże dzieci, ponieważ to przede wszystkim w ich rękach zawsze leży powodzenie rozwoju wychowawczego i edukacyjnego dziecka, a tego nie zastąpi nawet najlepsze przedszkole!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *