Rekrutacja w przedszkolu prywatnym

Marzec to czas, w którym w przedszkolach publicznych rozpoczyna się nabór nowych wychowanków. Niestety, nie dla wszystkich dzieci znajdzie się w nich miejsce. Rozwiązaniem stają się wtedy przedszkola niepubliczne, w których rekrutacja odbywa się dużo łagodniejszych zasadach.

Przede wszystkim, rekrutacja w przedszkolu prywatnym trwa zazwyczaj przez cały rok a dzieci przyjmowane są do tychże placówek w miarę dostępności miejsc. Dzięki temu, rodzice nie muszą czekać z posłaniem dziecka do przedszkola aż do września, mogą wrócić do pracy w dogodnym dla siebie terminie. Nie ukrywamy również, że przedszkola prywatne oferują przeważnie dużo bardziej atrakcyjne warunki.

Rodzice, którzy są zainteresowani posłaniem dziecka do prywatnej placówki przedszkolnej muszą jedynie wejść na stronę internetową danej placówki – można ją wyszukać wpisując frazę typu „przedszkole Ursus” a po przeczytaniu szczegółowej oferty zapisać się na wizytę w danej placówce, by omówić kwestie przyjęcia dziecka z kadrą zarządzającą. To tyle, nie jest koniecznym wypełnianie skomplikowanych niejednokrotnie wniosków. Nie trzeba też długo czekać na przyjęcie dziecka – cała procedura trwa najczęściej maksymalnie kilka dni. Pamiętajmy, że w niektórych przedszkolach obowiązuje tzw. wpisowe, które zaliczane jest na poczet pierwszej opłaty czesnego, w pierwszym miesiącu uczęszczania malucha do placówki.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *