Samodzielna księgowość czy biuro rachunkowe?

Okazuje się, że prowadzenie księgowości nawet w małej firmie może być nie lada problemem. Nie każdy posiada umiejętności a przede wszystkim wiedzę na temat sprawnego i zgodnego z polskim prawem prowadzenia działalności gospodarczej.

Musimy się zastanowić, czy na pewno chcemy samodzielnie wypełniać zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niejednokrotnie sprawy formalne zajmą nam ogrom czasu, który moglibyśmy przecież poświęcić na coś innego, na przykład rozwój działalności. Nie zawsze również posiadamy odpowiednie kompetencje, by sprawnie prowadzić księgowość własnej firm a nieumiejętne rozliczanie może być przyczyną braku płynności finansowej czy kar, jakie zostaną na nas nałożone na przykład przez Urząd Skarbowy.

Co ciekawe, dzisiaj biuro księgowe Warszawa świadczy przeważnie usługi kompleksowe. Dzięki temu możemy zyskać nie tylko fachowe porady, ale właśnie pomocników, którzy zajmą się prowadzeniem ksiąg czy rozliczaniem z urzędami. Trzeba pamiętać, że każdy pracownik biura przeszedł odpowiedni kurs rachunkowości i posiada zarówno wiedzę jak i umiejętności, które sprawią, że cała księgowość firmy będzie prowadzona rzetelnie. Nie musimy również obawiać się o dane naszej firmy bowiem księgowych obowiązuje tajemnica zawodowa. Co więcej, jeśli nastąpi pomyłka w rozliczeniach to ewentualne kary, jakie zostaną nałożone na właściciele firmy pokryje biuro księgowe z własnego ubezpieczenia.

Oczywistym jest fakt, iż do biura rachunkowego należy mieć pełne zaufanie więc najlepiej będzie jeśli kontakt do takowego otrzymamy z polecenia. Jeśli jednak oferta specjalistów zainteresowała nas na tyle, że chcielibyśmy podjąć z nimi współpracę bez protekcji na przykład znajomych to zawsze należy sprawdzić opinie, status działalności i ewentualną polisę ubezpieczeniową. Ważne będzie także doświadczenie i ilość obsługiwanych klientów.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *