Siłownia nocą – czy to ma sens?

Jeszcze nie tak dawno wszyscy, którzy chcieli poćwiczyć w godzinach późno wieczornych bądź nocnych mogli to robić jedynie we własnych „czterech ścianach” lub ewentualnie wybrać się do pobliskiego parku na krótki (nie zawsze bezpieczny) jogging. Czasy te odeszły już do lamusa bowiem wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na możliwość ćwiczeń osób zapracowanych i niemających czasu w ciągu dnia zaczęły powstawać siłownie nocne. Często również obiekty tego rodzaju, które do tej pory czynne były w godzinach dziennych rozszerzyły swoją ofertę i dzisiaj czynne są całą dobę.
Jeśli należysz do osób, które nie mogą sobie pozwolić na chociażby godzinny trening w ciągu dnia a jednak chcesz być aktywny fizycznie, gdzie w Twojej okolicy czynna jest całodobowa siłownia. Tak wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarkę dowolne hasło typu „siłownia 24h Warszawa”, by już w kilka chwil dowiedzieć się, gdzie jest czynny obiekt tego typu w godzinach nocnych.
Czy jednak trening nocą daje takie same efekty jak ten realizowany w ciągu dnia. Okazuje się, że pora dnia ma duże znaczenie dla efektów ćwiczeń fizycznych. Niektórzy twierdzą, że najlepiej ćwiczyć o poranku. Pojawiła się jednak nowa teoria, zgodnie z którą porę treningu powinno dobierać się biorąc pod uwagę indywidualne preferencje a najważniejsza jest systematyczność. Tym samym, takie same efekty może przynieść siłownia nocą jak i w dzień. Wszystko zależy od naszej mobilizacji.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *