Sposoby na aranżację pokoju dziennego

Salon jest jednym z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń. Pełni rolę miejsca, w którym możemy przysiąść na chwilę i usiąść kawę. Może pełnić funkcję reprezentatywną do przyjmowania gości. Dlatego warto poważnie zastanowić się nad aranżacją pokoju dziennego.

Jak powinien wyglądać salon?

To jest podstawowe pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje dotyczące aranżacji. Zanim jednak znajdziemy odpowiedź na to pytanie najlepiej zastanowić się nad funkcją przygotowywanego salonu. Bez tego aranżacja pokoju dziennego może nie spełnić naszych oczekiwań wobec zagospodarowanej powierzchni.

Ostateczny wystrój salonu zależy od jego położenia. Jeśli znajduje się w centralnej części mieszkania lub domu to warto pomyśleć o kompleksowych rozwiązaniach. Jednym z nich jest kilkuosobowa kanapa, na której będziemy mogli odpoczywać przed telewizorem oraz oglądać ulubione seriale i mecze ze znajomymi. To jakiego koloru kanapę wybierzemy, zależy od dostępu światła i oświetlenia. Istotny również jest kolor ścian, który może sprawić, że szara skórzana kanapa będzie pasować do urządzanej przestrzeni.

W takich sytuacjach niezbędny jest stolik, ponieważ ciężko jest sobie wyobrazić spędzenie czasu przed interesującym filmem bez przekąsek. Kanapa i stolik mogą być przydatnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy odwiedzi nas inkasent z dokumentami i potrzebne będzie przeczytanie i złożenie podpisu. Wtedy takie miejsce w sam raz się nadaje na rzucenie okiem na dokumenty i złożenie podpisu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłby niewielki stolik kawowy.

Kolejnym elementem wystroju jest podłoga. Niezbędna jest posadzka i dywan, na którym będzie stała kanapa i stolik. Sprawdzą się tu posadzki epoksydowe, które są solidne i łatwe w utrzymaniu. Od ogólnej prezentacji salonu zależy typ dywanu, czy będzie długo lub krótkowłosy. Ciemne długowłose dywany nie zawsze znajdą swoje zastosowanie, przykładem może być wnętrze, w którym zdecydowaliśmy się na szare ściany i brązową kanapę. Żeby przełamać ponurą aranżację, wystarczy wybrać jasny krótkowłosy dywan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *