Wraca moda na antyki

Bez wątpienia coraz więcej z nas pragnie otaczać się przedmiotami wartościowymi. Z uwielbieniem chodzimy więc na targi staroci, by odszukać prawdziwe perełki i ustawić je w centralnym miejscu naszego domu. Warto przy tym dodać, że wraz z modą na postarzałe meble przyszła do nas moda na takież same ubrania.

Wpływ na to ma przede wszystkim chęć zwiększania jakości życia. Dosyć mamy mebli z salonów, które swoim designem nawiązują do nowoczesności a co więcej, stają się niemodne już po kilku sezonach. Zauważyliśmy również, że wraz z salonową modą przyszedł czas na kiepsko jakość. Wyraźnie się temu przeciwstawiamy i dzisiaj ważny jest dla nas nie tylko styl, ale właśnie trwałość.

Z całą pewnością taką wyróżniają się meble z drewna, nie bez powodu przecież materiał tego rodzaju uznaje się za najbardziej trwały budulec. Meble drewniane mogą przetrwać całe pokolenia a co więcej, możemy wykorzystywać je, kiedy odcisnął się na nich wyraźnie „ząb czasu”. Zawsze możemy je poddać też zabiegom takim jak renowacja antyków, by przywrócić im dawny blask. Meble antyczne nas ciekawią, mają w sobie tajemnicę, niosą ciekawą historię. Tworzą we wnętrzach niepowtarzalny klimat i świadczą o wielkiej dbałości właścicieli w kwestii komfortu mieszkania.

Ciekawostką jest fakt, iż moda na antyki tak zawładnęła dzisiejszym światem biorąc pod uwagę wystroje wnętrz, że wielu producentów mebli stara się produkować takie, które swoją stylizacja przypominają meble służące od wielu lat. To nie wszystko bowiem najlepsi projektanci mody również zauważyli ten trend i oprócz odzieży projektują również meble. Do takich zaliczyć można Macieja Zienia, Evę Minge czy Versace i Giorgio Armani.

Co ważne, na meble tego rodzaju zawsze jest popyt. Te, które zostały wykonane z dobrej jakości drewna zawsze się sprzedadzą i to za nierzadko kolosalne kwoty. Moda na antyki trwa i nic nie zapowiada, by miało być inaczej. Coraz częściej urządzamy pomieszczenia domu w stylu klasycznym, meblami właśnie z drugiej ręki, które mają duszę i związana jest z nimi zawsze ciekawa historia.

Co więcej, renowacja mebli z drewna pozwala na utrzymanie ich w świetnym stanie. Drewno jest jednym z niewielu materiałów, z którym można pracować, można modyfikować natomiast należy pamiętać, że praca z antykiem musi zawsze przebiegać zgodnie z pierwotnym wyglądem mebla. Jakakolwiek ingerencja w jego pierwowzór sprawi, że antyk przestanie być wartościowy. Właśnie dlatego renowacji nigdy nie powinniśmy podejmować się samodzielnie, lepiej wybrać specjalistę, który w fachowy sposób nada meblom drugie życie.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *