Jak wymieniać walutę przez internet?

Okazuje się, że nawet 40% Polaków, którzy ukończyli 15 lat wymieni waluty. Nie wiadomo natomiast jaki procent z nich wybiera kantory tradycyjne a ile wymienia walutę przez internet. Jedno jest pewne, te kantory internetowe powstają jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”, co więcej, starają się zwabić klientów coraz to atrakcyjniejszymi promocjami.

Aby jednak móc korzystać z kantorów w sieci trzeba się wcześniej nieco natrudzić. Po pierwsze koniecznym jest założenie konta walutowego w dowolnym banku. Po drugie należy założyć konto na dowolnej platformie kantora internetowego. Konto to zasilamy środkami dostępnymi w naszym banku, po czym wybieramy walutę i zamieniamy środki właśnie na nią, po określonym kursie. Samo księgowanie obcej waluty na naszym koncie jest już proste, wystarczy kilka kliknięć.

Pamiętajmy jednak, że z kantorów internetowych można korzystać jedynie przy transakcjach bezgotówkowych. Jeśli posiadamy fizyczne pieniądze musimy udać się do tradycyjnej placówki. Te jednak też coraz częściej oferują dogodną wymianę, nawet przez całą dobę. Jeśli chcemy znaleźć całodobowy kantor tradycyjny w swoim mieście wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę hasło typu „wysyłka pieniędzy z anglii do polski” i w kilka sekund dowiemy się, gdzie najbliżej naszego miejsca pobytu takowy się znajduje. Tym samym, dzisiaj wygodnie możemy wymieniać walutę tak w sieci jak i w sposób znany nam od lat i zdaje się, że kantory tradycyjne jeszcze długo będą funkcjonować na naszym rynku.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *