Czy polscy dentyści w Londynie polecają pasty z węglem drzewnym? Sprawdźmy!

Węgiel drzewny jest produktem spalania drewna, torfu, łupin orzecha kokosowego lub innych materiałów organicznych. Każdy dentysta Londyn wie, że ten materiał był używany od wieków do celów leczniczych, w tym do oczyszczania jamy ustnej. Pasta do zębów z węglem drzewnym jest podobno wykonana z „węgla aktywowanego”, który został poddany obróbce, zwykle przez ponowne podgrzanie w obecności gazu, aby uczynić go bardziej porowatym, aby wchłonąć i uwięzić różne chemikalia, dlatego jest stosowany w leczeniu przypadkowych zatruć.

Wybielanie zębów węglem drzewnym: zalety i wady

Zwolennicy i sprzedawcy pasty do zębów z węglem drzewnym twierdzą, że ma ona zdolność wchłaniania toksycznych substancji w jamie ustnej, a także do wybielania zębów. Do chwili obecnej nie ma renomowanych badań klinicznych potwierdzających te twierdzenia, dlatego żaden szanujący się polski stomatolog w Londynie nie będzie zalecał swoim pacjentom tego rozwiązania. Niektóre twierdzenia, takie jak zdolność do wybielania zębów, mogą działać poprzez usuwanie przebarwień zewnętrznych, ale węgiel drzewny nie może usunąć przebarwień wewnętrznych, tak jak robi to wybielanie zębów na bazie nadtlenku w gabinecie dentystycznym.

Jakie składniki można znaleźć w paście z węgla drzewnego?

  • glinka bentonitowa,
  • liście betelu,
  • środki smakowe,
  • inne składniki.

Czy istnieją jakieś obawy dotyczące bezpieczeństwa zębów w związku z używaniem pasty do zębów z węglem drzewnym?

Te produkty węglowe nie są kontrolowane przez żadną agencję lub oceniane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności – dlatego żaden polski dentysta w Londynie nie weźmie na siebie odpowiedzialności związanej z polecaniem takiego produktu do higieny jamy ustnej. Co więcej, dobry stomatolog Londyn na pewno zwróci uwagę na to, że wiele produktów może być zbyt ściernych do regularnego stosowania i może spowodować usunięcie szkliwa z zewnątrz zębów lub uszkodzenie uzupełnień porcelanowych, takich jak licówki lub korony. To ścieranie może spowodować, że zęby będą matowe, a nawet ciemniejsze ze względu na prześwitującą zębinę, a także mogą sprawić, że zęby będą bardziej wrażliwe na temperaturę.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *