Profesjonalne mycie okien – jak to zrobić?

Okazuje się, że mycie okien to jedna z najbardziej nielubianych czynności, jakie Polacy wymieniają w ramach realizacji prac porządkowych. Celem jest umycie okien, by te błyszczały i nie było na nich widać żadnych smug. Taki efekt wymaga jednak dobrej sprawności fizycznej i ogromu wolnego czasu. Podpowiadamy, jakie zastosować metody, by nasze okna mogły zawsze lśnić. Dzięki odpowiedniej technice tego rodzaju praca wcale nie jest taka trudna.

Odpowiednie akcesoria do mycie okien

W pierwszej kolejności przygotuj niezbędne akcesoria. Przede wszystkim miękką, bawełnianą ściereczkę, ręczniki papierowe, płyn do mycia szyb oraz szarą gazetę. Wiele zależy też od rodzaju okien, inaczej będziemy traktować ramy z PCV, inaczej okna drewniane.  W całej Polsce obecny jest też trend ekologiczności. Zgodnie z nim do mycia szyb możemy wykorzystać domowe sposoby, które zresztą będą bezpieczniejsze, jeśli pod uwagę weźmiemy ramy z drewna. Środki chemiczne mogą je wybarwić. Jeśli więc nie chcemy stosować tradycyjnego płynu do mycia okien, przygotujmy roztwór wody z sokiem z cytryny, octu albo sody oczyszczonej. Efekt będzie bardzo podobny.

Mycie okien znacznie się skróci, jeśli najpierw potraktujemy szyby i ramy mokrą, bawełnianą ściereczką. Ściągnijmy nią pierwszy brud. Później mycie będzie już proste. Na koniec zwińmy szarą gazetę w większą kulkę i z naciskiem wycierajmy szybę. Szara gazeta sprawi, że na oknach nie będzie smug.

Dobre mycie okien wymaga cierpliwości

Na profesjonalne mycie okien przeznaczmy przynajmniej kilka godzin. Nie jest to dużo, jeśli pod uwagę weźmiemy, że taką pracę wykonujemy tylko kilka razy w roku. Porady dotyczące skutecznego i bezpiecznego mycia okien zasięgniemy także od producenta okien. Ci przeważnie dysponują również środkami, dzięki którym nie tylko szyby będą czyste, ale także chronione przed zniszczeniem. Pamiętajmy, że wymiana okien jest sporą inwestycją, dbajmy więc o nie należycie.

zobacz także: drewniane domki letniskowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *