Zielone dachy – dlaczego to dobry sposób na pokrycie powierzchni dachu?

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie sporą popularność zyskują tzw. zielone dachy. To forma pokrycia dachowego, która jest w 100% ekologiczna i co najważniejsze – wytrzymała. Decydując się na zielone dachy należy liczyć się z kosztami inwestycji na poziomie nawet do 300 złotych za m2. Warto też zaznaczyć, że taka forma pokrycia dachowego składa się z kilku warstw, np. warstwy roślinności, wegetacyjnej, filtracyjnej, drenującej i izolacji termicznej.

Folie paroizolacyjne do poddaszy – świetny sposób na zabezpieczenie pokrycia dachowego!

Coraz chętniej wybierane przez specjalistów od pokryć dachowych są właśnie takie materiały, jak folia paroizolacyjna do poddaszy. Dzięki niej można skutecznie zabezpieczyć całą powierzchnię poddasza przed zalegającą wilgocią, która mogłaby uszkodzić nawet większość materiału izolacyjnego, prowadząc do powstawania grzybów i brzydkiego zapachu.

Średnie ceny, w jakich dostępna jest folia paroizolacyjna do poddaszy są w granicy od 50 do 200 złotych za m2. Każdy, kto decyduje się na budowę nowoczesnego, ekologicznego oraz odpowiednio zaizolowanego dachu powinien zainwestować folię paroizolacyjną do poddaszy lub nawet w zielone dachy, które są doskonałym izolatorem dla całej nieruchomości, a także pozwalają na ich wieloletnie użytkowanie bez konieczności wymiany poszycia lub częściowego remontu, np. więźby dachowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *