Czym powinny charakteryzować się drzwi antywłamaniowe?

Wykończenie wnętrz przyjmuje interesujące, często bardzo praktyczne formy umożliwiające większą ochronę domowników. Bezpieczeństwo, energooszczędność, dobry wygląd to najważniejsze cechy drzwi antywłamaniowych pochodzących od wyspecjalizowanych producentów. Co warto wiedzieć o drzwiach antywłamaniowych przed wdrożeniem? Czy to dobry pomysł dla nieruchomości mieszkalnych, a może wyłącznie komercyjnych? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych wskazówek.

W jaki sposób zrozumieć jakość drzwi antywłamaniowych?

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne z funkcją antywłamaniową dzielą się na różne klasy jakości. Podstawowe drzwi antywłamaniowe chronią wyłącznie przed prostymi uderzeniami, ale już nie bardzo zaawansowanymi elektronarzędziami lub ciężkim sprzętem używanym przez potencjalnych włamywaczy. Dla zwykłej nieruchomości mieszkalnej wystarczą drzwi w klasie podstawowej lub średniej, natomiast lokale komercyjne inwestują już w modele praktycznie niemożliwe do uszkodzenia z zewnątrz lub bardzo mocno wydłużające czas przedostania się do obiektu. I to właśnie jedna z głównych zalet drzwi antywłamaniowych. Muszą wytrzymać możliwie najdłużej, a to przekłada się na szybszy przyjazd odpowiednich służb na miejsce incydentu. Antywłamaniowe drzwi wejściowe to od lat jedna z najpopularniejszych kategorii zakupowych wśród klientów w Polsce.

Jakie cechy drzwi antywłamaniowych wejściowych warto ocenić przed finalnym wdrożeniem?

  • normy bezpieczeństwa, czy dany model faktycznie spełnia wymagane standardy,
  • jak drzwi antywłamaniowe sprawdzają się w starciu z innymi zagrożeniami, np. ogniem,
  • czy posiadają solidną, modną, dobrze zaprojektowaną konstrukcję? W tym przypadku doskonale wypada stal i aluminium,
  • czy drzwi posiadają słabe punkty, a jeżeli tak to jakie i w jaki sposób użytkownik może samodzielnie je wzmocnić.

Kiedy przy drzwiach antywłamaniowych mogą pojawić się słabsze punkty?

W drzwiach antywłamaniowych stosuje się interesujące systemy zabezpieczeń, w tym mocne blokady, zaawansowane zamki, szyfry, ochronę przed wyważeniem. Producenci w drzwi w Polsce dostarczają usługę montażu wybranego modelu wraz z dostawą i wniesieniem. Dobre drzwi antywłamaniowe, a do tego modne wypadają nieźle na tle konkurencyjnych rozwiązań, chociaż czasami brakuje w nich pewnej estetyki, szklanego wykończenia. To bardziej drzwi techniczne, do praktycznych zastosowań, ale zapewniają maksymalną ochronę nieruchomości przed włamaniem, zmiennymi warunkami atmosferycznymi, czasami przed ogniem i innymi zagrożeniami. Im większy standard zabezpieczeń, tym wyższy koszt inwestycji. Jeden z problematycznych punktów dotyczy zawsze montażu drzwi antywłamaniowych. To właśnie przy instalacji przez człowieka powstają najgorsze słabe punkty i potrzeba dużego doświadczenia, żeby taki model wstawić optymalnie, zgodnie z zasadami. Nie oszczędzaj zatem na profesjonalnym wykonawcy. Na rynku występuje wiele interesujących modeli drzwi antywłamaniowych w zróżnicowanym przedziale cenowym.

 

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *