Czy suplementy diety są zdrowe?

Należy zacząć od tego, iż suplementy diety to środki, które  założenia mają wspomagać nasz organizm i uzupełniać wszelkie niedobory, które powstają ze stosowania mało zbilansowanej diety. Bardzo często suplementy diety reklamowane są jako źródło witamin i cennych minerałów. Mogą przyjmować postać płynów, proszku czy tabletek. Podobno tego rodzaju środki mają wpływać na nasze zdrowie i przyczyniać się do minimalizowania ryzyka pojawiania się chorób cywilizacyjnych.

Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Niestety, wielu producentów nie podaje informacji jakoby zawartość suplementów zostawała od razu wypłukiwana z organizmu – wiele cennych składników w takiej postaci nie jest zwyczajnie przyswajalna. Co więcej, niejednokrotnie zdarza się, ze do składu tychże środków dodawane są związki toksyczne, które mogą wręcz niszczyć nasze zdrowie.

Aby zapewnić sobie najwyższą jakość suplementów diety powinniśmy nabywać je jedynie w aptekach. Bez problemu je tam znajdziemy nawet w nocy a jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się najbliższa apteka 24h Poznań.

Nigdy nie kupuj środków nieznanego pochodzenia ani takich, których skład jest dla Ciebie nie jasny. Może okazać się, że zamiast korzyści suplement diety stanie się przyczyną poważnej choroby.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *