Logistyka w wymiarze funkcjonalnym

W dzisiejszym świecie magazynowanie Piła nie ogranicza się jedynie do przechowywania towarów. Wręcz przeciwnie – właściciele dużych obiektów logistycznych coraz częściej stawiają na szeroki wachlarz usług, których zadaniem jest usprawnienie obsługi Klienta i efektywne zarządzanie częścią jego aktywów.

Załadunek i rozładunek

Usługi magazynowe to jedno, a transport to drugie. Tak przynajmniej uważano jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś usługi te – dosłownie – zlewają się ze sobą. Magazynowanie Wągrowiec coraz częściej wiąże się również z usługami przenoszenia towarów z transportującego je pojazdu wprost do magazynu (lub odwrotnie). Zasada świadczenia takich usług jest bardzo prosta: właściciel magazynu oferuje możliwość szybkiego rozładunku lub załadunku i to bez konieczności angażowania do tego zadania osób trzecich. Zdarza się nawet, że taka usługa (po uregulowaniu opłaty) realizowana jest w sposób priorytetowy.

Niby nic, a jednak…

Choć na pozór magazynowanie Oborniki nie wymaga wykupienia dodatkowej usługi np. szybkiego załadunku lub rozładunku, to jednak skorzystanie z niej staje się czymś niezbędnym. Dziś hale i magazyny do wynajęcia Wielkopolska są coraz bardziej oblegane, co wiąże się z powstaniem tzw. „wąskich gardeł” związanych z przeciągającą się obsługą samochodów. Dzięki wykupieniu usługi, obsługa ta zostanie skrócona do minimum, co będzie miało też przełożenie na efektywność pracy i postępowanie w towarami o skróconym terminie przydatności.

Szybko, sprawnie i efektywnie

Usługa szybkiego załadunku i rozładunku towarów pozwala również na… efektywniejsze wykorzystanie dostępnego taboru samochodowego. Nie jest bowiem tajemnicą, że elastyczne zarządzanie przewożonym asortymentem, pozwala lepiej wykorzystać czas i możliwości transportowe firmy. I właśnie dlatego rozładunek towarów wielkopolska realizowany jest za pośrednictwem zaawansowanego sprzętu, który już dawno zepchnął obsługę ręczną do jedynie kilku podstawowych czynności.

Podsumowując, magazynowanie Trzcianka to coś więcej, niż przechowywanie asortymentu. W nowoczesnym ujęciu jest to przede wszystkim zdolność do efektywnego wykorzystania zasobów, a co za tym idzie – również i czasu.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *