Trzy sprawdzone zabiegi, które przygotują twoją twarz na zimę

Nadchodzi zima, która nie jest łaskawym czasem dla naszej cery oraz twarzy. Niskie temperatury, zimny wiatr, wiecznie wszędzie włączone ogrzewanie nie sprzyja dobrej kondycji naszej twarzy. Możemy spróbować najróżniejszych maseczek na twarz, ale bądźmy szczerzy – najbardziej skuteczne zabiegi dostaniemy w salonie kosmetycznym. Poniżej przedstawiamy 3 takie najlepsze zabiegi.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapię wykona jedynie profesjonalny salon kosmetyczny. Mokotów to miejsce, w którym jest dużo takich salonów, ale ważne jest, aby sprawdzić kompetencje kosmetologów tam pracujących, gdyż mezoterapia polega na wprowadzaniu substancji odżywczych bezpośrednio do skóry za pomocą igieł. Najlepszym rodzajem tego zabiegu jest mezoterapia mikroigłowa rf, której igiełki dostają się do głębokich warstw skóry.

mezoterapia igłowa rf impress

Jakie substancje są wstrzykiwane podczas mezoterapii? Używany do tego jest m. in. kwas usieciowany, nieusieciowany, osocze, koktajle witaminowe. Profesjonalny kosmetolog określi dokładnie, jaka substancja będzie najbardziej odpowiednia dla twojej cery. Zabieg trzeba powtórzyć, najlepiej trzy, a nawet cztery razy. Efekty zabiegu są naprawdę niesamowite: gładka, jędrna oraz nawilżona skóra. Na pewno taki zabieg dobrze przygotuje twoja skórę na zimę.

Wampirzy lifting

Krwawy zabieg, który swoją sławę zawdzięcza Kim Kardashian, która wielokrotnie się nim chwaliła. Wampirzy lifting to doskonały sposób na regenerację skóry, a więc ten zabieg będzie odpowiedni nie tylko przed zimniejszymi okresami, ale też i na początku wiosny.

Czytaj więcej: Pielęgnacja skóry trądzikowej, która działa cuda!

Na czym dokładnie polega wampirzy lifting? Na początku od pacjenta/pacjentki pobierane jest osocze i płytki krwi, które zagęszczone zostają w pewnego rodzaju koncentrat. Ta substancja zostaje wstrzyknięta pod skórę w wybrane miejsca lub na całą twarz. Osocze bogate w nasze własne płytki krwi wspomaga produkcję kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne i regeneruje naskórek.

Peeling chemiczny

Jeśli poprzednie zabiegi nie przypadły ci do gustu, bo nie lubisz igieł, to pomyśl o peelingu chemicznym. Tak zwane “kwasy” to zabieg polegający na usunięciu martwego naskórka za pomocą specjalnych substancji chemicznych. Jest on zabiegiem polecanym na usunięcie blizn i przebarwień, ale jest to też idealny sposób na odświeżenie skóry i jej oczyszczenie.

Peeling chemiczny można wykonać w domu, ale wymaga to szczególnej ostrożności. Większość specjalistów nie poleca wykonywania tego zabiegu samu, szczególnie jeśli jest to pierwszy raz, gdy wykonujemy peeling chemiczny. Przygotowanie kwasy do peelingu chemicznego wiąże się m.in. z określeniem odpowiedniego pH roztworu oraz wiedzy, jak umiejętnie połączyć kwasy. Przy nieodpowiednim połączeniu możemy naprawdę zniszczyć swoją skórę, dlatego lepiej wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *