Walka z koronawirusem

Chociaż ozonator nie poskromi koronawirusa, a sam ozon nie ma właściwości wirusobójczych w tym przypadku, to dezynfekcja z całą pewnością się opłaca. Ozonuje się więc przystanki autobusowe, klatki schodowe, korytarze, podziemne przejścia, autobusy, tramwaje, taksówki, metro, pociągi, biura urzędów, szkoły, przychodnie, szpitale, przedszkola czy sklepy o dużej powierzchni.

 

Ozonator do czyszczenia miejsc po kwarantannach

Eksperci podkreślają także, że ozonator n1668 świetnie sprawdzi się w ramach oczyszczania izolatek, w których przebywały osoby na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa albo nim zarażone.

Chociaż ozonowanie powietrza nie zwalczy koronawirusa, a sam ozon nie jest środkiem, który może go zabić, to jednak tego rodzaju dezynfekcja jest przydatna. W obliczu pandemii musimy wykorzystać wszelkie dostępne, ale jednocześnie bezpieczne dla ludzi sposoby, by minimalizować ryzyko warunków niehigienicznych. Warto wiedzieć, że ozon w czystej postaci jest o wiele bezpieczniejszy, ale też bardziej skuteczny, aniżeli fluor czy chlor. Pamiętajmy również, że w obliczu koronawirusa ozonowanie może przebiegać tylko przy użyciu profesjonalnego sprzętu, a samo oczyszczanie powietrza musi wykonywać wykwalifikowany personel.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *