Czy leczenie otyłości w klinice chirurgii plastycznej jest możliwe?

Pozbycie się zbędnych kilogramów nie zawsze jest kwestią intensywnej aktywności fizycznej czy lepszej diety. Czasem otyłość powodowana jest przez stan chorobowy bądź uwarunkowanie genowe. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem problemu może okazać się wizyta w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

W czym mogą pomóc zatrudnieni tam specjaliści? Najczęściej przeprowadzają tak zwane endoskopowe leczenie otyłości. Warszawa to dobry przykład miasta, w którym tego typu zabiegi są wykonywane. Polegają one na wykorzystaniu balona Orbera, który jest umieszczany w żołądku.

Zanim jednak do tego dojdzie, niezbędna jest konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz specjalista będzie w stanie zapoznać się z przypadłością pacjenta i zadecydować, czy tego typu forma leczenia na pewno jest tą odpowiednią. Bez tego trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek działanie. Wiązałoby się bowiem ze sporym ryzykiem groźnych dla zdrowia powikłań.

Na jakie jeszcze zabiegi można się zdecydować?

Poza usługami związanymi z leczeniem otyłości, kliniki często oferują modelowanie sylwetki. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, pozwala na wybór wielu różnych usług. Należy przy tym pamiętać, że nie są to metody odchudzania. Polegają jedynie na pozbyciu się nieestetycznych zmian i takim wymodelowaniu sylwetki, by odzyskała ona swoje naturalne proporcje. Plastyka brzucha i innych części ciała wykonuje się na przykład u kobiet po porodzie, które nie mogą wrócić do pełnej sprawności.

Bez względu na specyfikę zabiegu, zawsze należy celować w kliniki cieszące się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Weryfikacja firm z użyciem internetu to najlepsza metoda na to, aby wybrać właściwych specjalistów, którzy zapewnią wysoką jakość realizowanych usług, a także odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wszystko to jest bardzo ważne – bez względu na to, czy ma być to dopiero nasza pierwsza wizyta w klinice czy może też któraś z kolei.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *