Dlaczego pojawiają się żylaki?

Niestety nie mamy dobrej informacji dla kobiet. To właśnie bowiem one są najbardziej narażone na powstawanie żylaków. Główną przyczyną są uwarunkowania genetyczne chociaż trzeba przyznać, że i nieodpowiedni tryb życia ma tutaj również znaczenie.

Żylaki najczęściej pojawiają się po 45 roku życia choć bardzo często mogą być widoczne także w czasie ciąży. Co istotne, raz powstałe nigdy same nie ulegną zmianom, nie znikną i trzeba je usuwać. Leczenie różnego rodzaju kremami również okazuje się nieskuteczne i niezbędna jak operacja chirurgiczna bądź laserowe usuwanie żylaków.

Same żylaki pojawiają się zwykle u kobiet ze względu na ich niekorzystny w tym aspekcie tryb życia. To noszenie zbyt obcisłej bielizny czy też wysokich obcasów wpływa na ich powstawanie. Co więcej, żylaki mogą pojawiać się u kobiet, które nie uprawiają aktywności fizycznej oraz u tych, których praca zawodowa wymaga ciągłego siedzenia lub odwrotnie, ciągłego stania.

Właśnie dlatego zaleca się, by w ciągu pracy przynajmniej raz na godzinę zmieniać pozycję ciała. Jeśli siedzimy, warto zrobić krótki, 5 minutowy spacer. Jeśli zaś stoimy zaleca się odpoczynek w pozycji siedzącej.

Wysokie obcasy chociaż są tak lubiane, nie powinny być zakładane na więcej niż 2-3 godziny każdego dnia. To samo dotyczy obcisłej bielizny, na przykład rajstop czy też pończoch.

Warto codziennie wybrać się na spacer, pojeździć na rowerze czy uprawiać jogging. Dzięki temu utrzymamy nasze nogi w dobrej kondycji.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *