Polisa AC a naprawa samochodu

Każdy nabywca samochodu zobligowany jest do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC, polisa AC jest natomiast dobrowolna. Okazuje się jednak, że coraz częściej towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmują klientów, którzy są takową zainteresowani. Wpływ na to ma przede wszystkim troska i odpowiedzialność o bezpieczeństwo auta oraz samego kierowcy jak i pasażerów. Wpisując w wyszukiwarkę dowolne hasło typu „Stacja kontroli pojazdow” znajdziemy odpowiednią dla nas ofertę. Dobre ubezpieczenie powinno pokryć koszty ewentualnych napraw.

Trzeba jasno zaznaczyć, że AC, czyli Auto Casco jest ubezpieczeniem, dzięki któremu zyskujemy dodatkowe korzyści. Przede wszystkim zabezpiecza nas i nasze finanse na wypadek jakichkolwiek uszkodzeń samochodu, na które my sami nie mieliśmy wpływu. Do takich zalicza się między innymi jego kradzież, dewastacja, wybita szyba czy zniszczone drzwi i porysowana karoseria. To nie wszystko bowiem AC chroni przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych – uderzenie pioruna, powódź czy zawalenie drzewa. W obliczu takich wypadków, właściciel auta otrzyma odpowiednie odszkodowania, dzięki któremu będzie w stanie naprawić auto bądź nabyć nowe, jeśli to nie będzie już nadawać się do użytku.

Po każdej, nawet drobnej kolizji, auto powinien obejrzeć specjalista. Stacja kontroli pojazdow to miejsce, gdzie fachowiec dokona przeglądu i oceni czy auto nadaje się do dalszej, bezpiecznej jazdy.

Warto też pamiętać o nas samych i pasażerach, których wieziemy. Dobre AC przewiduje zwrot kosztów leczenia, transport do szpitala czy odszkodowanie w wyniku kolizji bądź wypadku, w którym ucierpimy.

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *