Czym są redlery i jak wygląda spalanie zrębki?

Redlery to urządzenia, które służą do transportowania materiałów sypkich, ale nie tylko. Coraz popularniejsze w Polsce przenośniki łańcuchowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w kwestii transportu takich materiałów, jak np. kora i odpady drzewne, które nadają się do spalania w celu pozyskiwania ciepłej wody oraz ogrzewania pomieszczeń. Paliwa opałowe z resztek drzewnych są poddawane procesowi, jakim jest spalanie zrębki.

Aby jednak poprawnie wykorzystać materiały zgromadzone w silosach, musisz zaopatrzyć się w kilka urządzeń, a mianowicie: redlery (podajniki) oraz kotły na zrębki, które pozwolą Ci na skuteczne spalanie odpadów drzewnych. Redlery, czyli urządzenia do przenoszenia i podawania różnych materiałów, wykorzystywane są najczęściej w przemyśle drzewnym oraz w rolnictwie, np. podczas transportu zboża po żniwach.

Spalanie zrębki – na czym to polega?

Spalanie zrębki to proces, gdzie wszelkie odpady drzewne są wrzucane do odpowiednio przystosowanego pieca oraz spalane aż do uzyskania jednolitego popiołu. Warto dodać, iż zrębki charakteryzują się dość dobrym współczynnikiem cieplnym, co oznacza, że ogrzewanie hali produkcyjnej lub wody poprzez spalanie zrębki jest wysoce efektowne. Jeśli prowadzisz własny zakład stolarski i masz sporo odpadów drewnianych – zainwestuj w redlery i rozpocznij spalanie zrębki. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy oraz zyskasz nowe możliwości jako przedsiębiorca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *