Jak wybrać kask na motor?

Zaczynasz swoją przygodę z motorem, ale zastanawiasz się nad tym, jaki strój powinieneś zakupić? Oto porady.

Zacznijmy od elementu koniecznego, czyli kasku na motor. Kask agv to jedyny z obowiązkowych elementów stroju. Możemy zakupić go przez internet albo stacjonarnie. Stacjonarnie będziemy mieli oczywiście możliwość przymierzyć go na miejscu, z drugiej strony, zakupy przez internet gwarantują nam możliwość zwrotu kasku do 14 dni, w przypadku zakupów stacjonarnych jest to dobra wola sprzedającego.

Jeśli wybierzemy sposób zakupu przez internet, najpierw zmierzmy obwód głowy, za pomocą metra krawieckiego mierzymy głowę nad uszami i około 2 centymetrów nad brwiami. Może nam pomóc druga osoba. Następnie uzyskane wyniki porównujemy z podaną na stronie internetową rozmiarówką. W jaki sposób dobrać kask klim właściwie dobrany kask powinien stawiać pewien opór podczas ubierania go na głowę. Powinniśmy następnie czuć, że przylega do głowy, na całej jej powierzchni i uciska policzki. Nie powinien jednak dotykać nosa i brody. Na koniec sprawdźmy, jak kask zachowuje się w czasie nagłych ruchów głowy, powinien poruszać się razem z naszą głową – płynnie. Jednak to naturalne, że kask schuberth będzie się trochę ruszał.

Jeśli nosimy okulary, to koniecznie pamiętajmy o nich podczas mierzenia kasku. Niektóre modele są specjalnie wyposażone w wyprofilowanie na okulary. Jest to bardzo pomocne w takich przypadkach. Podczas wybierania kasku warto też wziąć pod uwagę jego konstrukcję. Na rynku znajdziemy kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, off-road. Wybór jest zazwyczaj uzależniony od posiadanego przez nas sprzętu. Możemy jednak wybrać też taką konstrukcję, która zapewni nam największą wygodę. Wpływ na komfort ma również jego wyściółka, ciężar, wentylacja czy blenda przeciwsłoneczna. W przypadku wątpliwości warto skonsultować wybór z doświadczonym sprzedawcą.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *