Wakacje na motocyklu

Ogromne korki ciągnące się kilometrami na najbardziej atrakcyjnych turystycznie trasach czy dłuższy czas dojazdu, to tylko niektóre powody, dla których coraz więcej podróżnych zamienia samochód na jednoślad. Mówimy tu rzecz jasna o motocyklu, bo tylko ten pojazd mechaniczny może korzystnie wpływać na utrzymanie komfortu podróżowania. Co więcej, motocykle stają się w Polsce coraz bardziej popularne, a sami producenci akcesoriów na motor oferują sprzęty, dzięki którym nawet dalekie podróże stają się przyjemne i dostarczają mnóstwo wrażeń.

 

Jeśli i Ty decydujesz się na wakacje na motocyklu, musisz zainwestować w co najmniej kilka gadżetów, które pozwolą zrealizować Ci podróż w optymalnym komforcie. Pamiętaj chociażby, że motocykl nie ma przecież obszernego bagażnika, do którego włożysz bagaż, możesz również zabrać tylko jednego pasażera. Przedstawiamy plan dobrego przygotowania do wakacji jednośladem.

 

Zaplanuj podróż

Polecamy, by cel Twojej podróży nie był daleki, maksymalnie kilkaset kilometrów od miejsca Twojego zamieszkania, chyba że zaplanujesz przystanki z noclegiem. Same wakacje motocyklem nie powinny też trwać więcej niż kilka dni, bo kufer givi czy inny model, chociaż doskonały, to nie pomieści zbyt dużej ilości ubrań i innych niezbędników. Pamiętaj też, by sprawdzić motocyklową mapę Polski. Na niej zostały naniesione najlepsze trasy dla tych jednośladów. Dzięki temu podróż może być nie tylko komfortowa, ale też pełna wrażeń.

 

Samodzielnie czy w towarzystwie?

To już zależy od indywidualnych preferencji. W towarzystwie raźniej, natomiast zabierając pasażera, musisz liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Motocykl pojedzie nieco wolniej, nie zabierzecie dużego bagażu, po kilku godzinach można już odczuwać spory dyskomfort, wioząc kogoś na swoich plecach. Atutem jest natomiast to, że druga osoba, która również posiada uprawnienia do prowadzenia motocyklu, może zamieniać się z kierowcą, pozwalając mu odpocząć.

 

Zainwestuj w dobre akcesoria

Wakacje jednośladem to zupełnie inna jazda niż ta miejska. Musisz zaopatrzyć motocykl w akcesoria, które przydadzą się chociażby do przewozu bagażu. Wspominaliśmy już o specjalnym kufrze, ale dobrze sprawdza się również plecak kriega. Nie zapominaj o przewiewnym strojem motocyklowym latem czy bieliźnie termicznej, jeśli podróż odbywa się podczas chłodnych dni. Dla umilenia całej podróży możesz nabyć też radio motocyklowe. Jeśli tylko dobrze się przygotujesz, wakacje na motorze mogą być przygodą Twojego życia.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *