Problem z gołębiami – jak się ich pozbyć?

Problem z gołębiami pojawia się przede wszystkim na wiosnę, kiedy śnieżna pokrywa znika z posesji i chodników i odkrywa wszelkie zanieczyszczenia. Wraz z napływem ciepłych temperatur powietrza da się również zauważyć większą ilość tego gatunku ptactwa w miastach.
Te są istną plagą. Przesiadują na parapetach, balustradach balkonów, dachach, budynkach i pomnikach. Tym samym brudzą te elementy a gołębie odchody są trudne bądź wręcz niemożliwe do usunięcia.
Sposobów na pozbycie się gołębi w prywatnej posesji jest kilka. O ile nigdy nie będziemy w tanie usunąć ich z chodników, ziemi czy terenów zielonych tak możemy skutecznie zadbać o stałe elementy zabudowy. Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem jest Birdsystem. To system złożony z cienkich kolców, który montuje się na tych elementach, które są najbardziej oblegane przez gołębie.
Ciekawostką jest przy tym fakt, iż Birdsystem jest w pełni bezpieczny dla ptactwa. Te mają doskonały wzrok i juz z oddali widzą przeszkodę, dzięki czemu nawet się do niej nie zbliżają. Nie odnotowano do tej pory ani jednego przypadku, w którym gołębie zostałyby zranione zamontowanymi kolcami. Co więcej, system ten jest bezpieczny dla środowiska – w odróżnieniu od rozpylanych lakierów, które jeszcze do niedawna były stosowane w celu odstraszenia gołębi.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *