Ile można zaoszczędzić jeżdżąc na gaz?

Okazuje się, że nadal to właśnie samochód na gaz jest najtańszy w eksploatacji. Wylicza się, że podróżowanie takim autem zmniejsza koszty tankowania nawet dwukrotnie. W czasach, w których ceny benzyny niestety pną się do góry jak oszalałe, instalacja gazowa jest idealną opcją dla tych, którzy chcą cieszyć się tanią jazdą.

Oczywiście wiele zależy od częstotliwości podróżowania, od wyjeżdżonych kilometrów, od rodzaju dróg, po jakich jeździ najczęściej kierowca auta z instalacją autogas LPG. Wpływ ma też prędkość jazdy oraz tzw. eco driving, czyli jazda zgodnie z zasadami prowadzenia auta w sposób jak najbardziej ekonomiczny.

Pod uwagę należy wziąć również koszty, jakie właściciel musi ponieść już na początku. Jeśli nie kupi samochodu z zainstalowanym już systemem LPG, to musi taką inwestycję poczynić. Nie jest ona tania, bo koszty oscylują wokół kwoty od 2 tysięcy złotych do nawet 10 0000 złotych. Wiele zależy od wybranego rodzaju instalacji czy jakości poszczególnych jej elementów.

Warto jednak pamiętać, że taka instalacja zwraca się po około roku jazdy autem. Biorąc pod uwagę, że Polak jeździ tym samym autem średnio co najmniej 5 lat, można śmiało stwierdzić, że taka inwestycja jest jak najbardziej opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *