Ćwiczenia na logiczne myślenie na rozwój intelektualny dzieci

Rozwój dziecka w dużym stopniu uzależniony jest od czynników zewnętrznych z jakim ma dziecko do czynienia. W pierwszych latach życia dziecko przyswaja dużą ilość informacji jakie napływają z otoczenia. Pomagają one zrozumieć jak działają różne rzeczy ćwicząc przy tym swoje umiejętności mentalne. Natomiast gdy nadchodzi pierwszy dzień w przedszkolu lub w szkole zaczyna się wtedy natłok informacji i emocji związanych z nowym środowiskiem.

Zmiana otoczenia dla dziecka nie jest momentem komfortowym ponieważ nie wie czego może się spodziewać w danym momencie. Przebywając do tej pory w domu w otoczeniu rodziców wszystko było znajome. Świat wydaje się odwrócony do góry nogami i dodatkowo pojawia się obserwacja ze strony rówieśników. Spowodowana tym presja utrudnia koncentrację i naukę przez co może objawiać się złym samopoczuciem malucha i nie chęcią do nauki. Dlatego wielu rodziców podejmuje kroki pozwalające pokonać stres.

W latach szkolnych stres nasila się uniemożliwiając naukę i koncentrację. Skutkiem tego są gorsze oceny od rówieśników przez co dziecko ma zaniżoną samoocenę. Wtedy skuteczne mogą być zajęcia dodatkowe pomagające opanować bieżący materiał z pewnym wyprzedzeniem. Nie zawsze jednak to skutkuje bo podłoże może być znacznie bardziej złożone. Może ono bowiem zależeć od pozycji dziecka w grupie i jego relacji z rówieśnikami.

Liczydło Goki – idealny wybór dla dziecka od 3 do 6 lat

Szkoła szybkiego liczenia organizuje zajęcia podczas których wykonywane są ćwiczenia na logiczne myślenie. Lekcje opierają się na wykonywaniu zadań i ćwiczeń poprawiających pamięć rozwijając przy tym szybkość reakcji oraz pamięć. Twórczy charakter lekcji ma pomóc dziecku w rozwijaniu twórczego myślenia, które poprawia wyobraźnię i rozwiązywanie problemów matematycznych z jakimi uczeń będzie miał do czynienia. Wzrost pewności siebie dziecka znacznie przełoży się na zdobywane stopnie i relacje z rówieśnikami. Ponieważ zniknie odczuwanie presji otoczenia i stresu podczas sprawdzianów, gdy będzie działać logiczne myślenie. W rozwijaniu takich zdolności bardzo pomocne okazują się drewniane liczydła, które gorąco polecamy.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *